Råd&Rön använder cookies för att förbättra upplevelsen av webbplatsen.

Jag accepterar

Kontakta oss

Prenumerationsärenden


Kundtjänst hos Pressdata 
svarar på frågor om prenumeration av Råd & Rön - uteblivet nummer, förnyelse och liknande. De hjälper dig också om du vill utöka din tidningsprenumeration till tidning+webb. 

Telefon: 08-799 62 23,  öppet mån-fre 08.00-18.00.

Personlig rådgivning

Vi har tyvärr inte möjlighet att ge rådgivning i konsumentärenden.

För att få personlig rådgivning, vänd dig till konsumentvägledaren i din kommun eller till Konsumentverkets tjänst Hallå konsument.

 

Kontakta oss - tips och synpunkter

  • Vad tycker du vi ska skriva om?
  • Har du ett nyhetstips?
  • På vilka sätt kan vi bli bättre?

Skriv gärna till oss och berätta - radron@radron.se.

Problem med testköp

Gäller ditt meddelande testköp, var god ange när och hur du köpte testet (med telefon eller kontokort) samt detaljerat vad som gått snett med köpet.

Mejla till radron@radron.se.

 

Vi på redaktionen

Porträtt Carina lundgren


Carina Lundgren
Chefredaktör och ansvarig utgivare
08-674 43 11
carina.lundgren@radron.se

Jennie Malmberg


Jennie Malmberg
Redaktionschef
08-674 43 13
jennie.malmberg@radron.se

Porträtt Annika Berge


Annika Berge
Reporter
08-674 43 08
annika.berge@radron.se

Jonas Ryberg


Jonas Ryberg
Reporter
08-674 43 18
jonas.ryberg@radron.se

hampus engstedt


Hampus Engstedt
Webbredaktör
08-674 43 20
hampus.engstedt@radron.se

Ronny Karlsson


Ronny Karlsson
Testchef
08-674 43 12
ronny.karlsson@radron.se

lisa wärmegård


Lisa Wärmegård
Projektledare, tester
08-674 43 16
lisa.warmegard@radron.se

Anna Edberg


Anna Edberg 
Projektledare, tester
08-674 43 31
anna.edberg@radron.se

Göran Tersmeden


Göran Tersmeden
Marknadschef
08-674 43 19
goran.tersmeden@radron.se

Porträtt Cecilia Löfberg


Cecilia Löfberg
Redaktionsassistent
08-674 43 01
cecilia.lofberg@radron.se